شلاق زدن ایران سیاست سیاسی همکاری عربستان

شلاق زدن: ایران سیاست سیاسی همکاری عربستان عربستان سعودی وزیر امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رهبر انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت شروع سال ۱۳۹۷، سال تازه را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.

رهبر انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند

رهبر انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام گذاری کردند

عبارات مهم : ایرانی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت شروع سال ۱۳۹۷، سال تازه را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام گذاری کردند.

به گزارش ایسنا، متن خبر رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

رهبر انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند

بسم الله الرّحمن الرّحیم

یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال. اللّهُمَّ اهدِنا هُدَی المُهتَدین وَارزُقنَا اجتِهادَ المُجتَهِدین.(۱)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت شروع سال ۱۳۹۷، سال تازه را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.

تبریک عرض میکنم به همه ی هم میهنان عزیز در هر نقطه ی کشور و هر نقطه ی جهان، و همین طور به همه ی ملّتهایی که نوروز را گرامی میدارند. بخصوص تبریک عرض میکنم به خانواده ی معزّز شهیدان و جانبازان عزیز و خانواده هایشان، و بخصوص تبریک میگویم به جوانان و نوجوانان کشور که امیدآفرینند و پیشرانِ حرکت ملّی کشورند. امیدوارم نوروزی شاد و شیرین داشته باشند و سالی پُرخیر و برکت. امسال فصل بهارِ محیط زیست با فصل بهار معنویّت هم وقت هست؛ یعنی فروردین و اردیبهشت و خرداد، با رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان. امیدواریم که ان شاءالله رشد طبیعی و رشد معنوی، هر دو را امسال جهت کشورمان و ملّتمان داشته باشیم. این امید در دل جوانه میزند که ان شاءالله رویشهای معنوی در کنار رویشهای مادّی، ذخیره ای جهت این ملّت و این کشور و آینده باشد. سلام عرض میکنیم به محضر حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) و یاد میکنیم و درود میفرستیم به روح مطهّر امام بزرگوارمان.

یک جمله در باب سال ۹۶ و یک جمله هم در باب سال ۹۷ عرض می کنیم: سال ۹۶ مثل همه ی سالها مجموعه ای بود از فرازونشیب ها و شیرینی ها و تلخی ها، مثل همه ی دورانهای زندگی؛ شیرینیِ سال ۹۶ بُروز عظمت و اقتدار ملّت و حضور ملّی بود از اوّل سال تا آخر سال. اوایل سال، حضور بسیار عظیم و خیره کننده ی مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بود؛ بیش از چهل میلیون از جمعیّت کشور در انتخابات شرکت کردند و این حضورِ بسیار پُرمعنا و خوبی بود. بعد هم در راه پیمایی روز قدس در ماه مبارک رمضان و در آخر سال هم، راه پیمایی نهم دی و برتر از همه راه پیماییِ تماشایی بیست ودوّم بهمنِ امسال. البتّه در نهم دی بر اثر اغتشاش هایی که به وجود آمد -و من اشاره می کنم- مردم چند روز پی درپی در شهرهای متفاوت کشور راه پیمایی های خودجوش داشتند که همه ی اینها نشان دهنده ی حضور ملّت بزرگ کشور عزیزمان ایران و ملّت بصیر و چالاک و آماده به کار کشور عزیزمان ایران در همه ی میدانهایی که حضور او مورد نیاز است بود.

یک نقطه ی مهم و شیرینِ دیگر در سال گذشته این بود که جمهوری اسلامی توانست تهدیدهای منطقه ای -که نشانه آن تهدیدها، لااقل یکی از اهداف آن تهدیدها ضربه ی به جمهوری اسلامی بود- را تبدیل کند به فرصت. نه فقط تهدیدها آسیبی به کشور نرساند بلکه تبدیل شد به فرصت؛ و کسانی که آگاه از پرسشها بین المللی هستند، این معنا را بدرستی درک می کنند.

رهبر انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند

یک نقطه ی مثبت دیگر تلاشهایی بود که در جهت زنده کردن و به کار بستن شعار سال -یعنی تولید ملّی و اشتغال در ذیل عنوان اقتصاد مقاومتی- انجام گرفت. کارهای خوبی جهت مسئله ی اشتغال و تولید ملّی شد، البتّه کارهای زیاد دیگری باقی مانده است که باید بشود. و این شعار تا حدودی عملی شد در کشور، لکن به طور کامل بایستی کار ادامه پیدا کند تا ان شاءالله این شعار عملی بشود.

تلخی هایی هم در سال ۹۶ داشتیم؛ حوادث زلزله، سیل، هواپیما، کشتی، که بعضی از عزیزان ما جان باختند در این حوادث و حوادث تلخی بود جهت ما. علاوه بر اینها خشکسالی در بعضی از مناطق کشور بود که همچنان ادامه دارد و امیدواریم فضل الهی در بهار آن را جبران کند. و بعضی از پرسشها معیشتیِ قشرها از گذشته همچنان ادامه پیدا کرد که بایستی تلاش بشود و همه تلاش کنند و من یک اشاره ای خواهم کرد که ان شاءالله این پرسشها برطرف بشود. البتّه در ماه های آخر سال، [که] طبق برنامه ریزی دشمنانِ ملّت کشور عزیزمان ایران اغتشاشهایی هم در کشور صورت گرفت؛ ملّت کشور عزیزمان ایران خودش وارد میدان شد و حتّی آن کسانی که میخواستند اغتشاشها را به نام آنها تمام کنند، خودشان وارد میدان شدند و در برابر اغتشاشگران ایستادند؛ و البتّه اتفاق ای بود، پیش آمد و عظمت ملّت کشور عزیزمان ایران روشن شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت شروع سال ۱۳۹۷، سال تازه را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.

راجع به ی سال ۹۷ -سالی که از این لحظه شروع میشود- آنچه مهم هست، این است که همه باید سخت کار کنند. بنده در شعارهای سالها معمولاً مخاطب را مسئولین قرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله ی اقتصاد و فرهنگ و پرسشها گوناگون همه مطرح است لکن مسئله ی مهم ما امسال هم مسئله ی اقتصاد و معیشت مردمی هست. همه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محور هم عبارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحی که ان شاءالله در صحبت عرض خواهم کرد- همه تعقیب کنند و دنبال گیری کنند، بسیاری از پرسشها اقتصادی، پرسشها معیشتیِ مردم -هم مسئله ی اشتغال، هم مسئله ی سرمایه گذاری و بقیّه ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعی به میزان زیادی کم کردن پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی هست. بنابراین اگر تولید ملّی شتاب بگیرد، بسیاری از پرسشها حل خواهد شد. من این را محور قرار دادم جهت شعار امسال؛ شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» هست؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می توانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفی دارد که این ابعاد را من ان شاءالله در صحبت باز خواهم کرد و تشریح خواهم کرد و آنچه را که قشرهای متفاوت مردم و مسئولینِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان شاءالله مطرح خواهم کرد.

امیدوارم ان شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به عالی ترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

رهبر انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته

۱) برگرفته از دعای روزهای ماه رجب

واژه های کلیدی: ایرانی | ایرانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs