شلاق زدن ایران سیاست سیاسی همکاری عربستان

شلاق زدن: ایران سیاست سیاسی همکاری عربستان عربستان سعودی وزیر امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات پیراهن شماره ۷ نحس و سنگین نیست ، کار استقلال در آسیا سخت است

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال پرسشها و کمبودهایی دارد که در بازی‌های بزرگ به مسئله برخورد می‌کند و در آسیا هم کار ساده‌ای در پیش ندارد.

پیراهن شماره ۷ نحس و سنگین نیست ، کار استقلال در آسیا سخت است

کار استقلال در آسیا سخت است/ پیراهن شماره ۷ نحس و سنگین نیست

عبارات مهم : شماره

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال پرسشها و کمبودهایی دارد که در بازی های بزرگ به مسئله برخورد می کند و در آسیا هم کار راحت ای در پیش ندارد.

به گزارش مهر، مجید نامجو مطلق یکی از بازیکنان برجسته فوتبال کشور عزیزمان ایران و کلوب استقلال هست. عالی ترین هافبک راست کشور عزیزمان ایران در دهه هفتاد که هنوز خاطرات بازی او و زوج سازی اش با جواد زرینچه در استقلال و تیم ملی از حافظه فوتبالی کشور عزیزمان ایران پاک نخواهد شد.

در خصوص آخرین شرایط تیم استقلال و به خاص بازی این تیم برابر ذوب آهن و بازی های پیش روی آنها در لیگ قهرمانان آسیا با این پیشکسوت آبی پوشان گفتگویی داشتیم که شرح آن را در زیر می خوانید:

پیراهن شماره ۷ نحس و سنگین نیست ، کار استقلال در آسیا سخت است

خبرگزاری مهر: تحلیل کلی شما از شرایط کنونی استقلال چیست؟

– مجید نامجو مطلق: به طور کلی اگر بخواهم شرایط این تیم را در یک جمله کوتاه تشریح کنم باید بگویم علائم پیشرفت را در این تیم به خوبی مشاهده می کنیم.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال پرسشها و کمبودهایی دارد که در بازی‌های بزرگ به مسئله برخورد می‌کند و در آسیا هم کار ساده‌ای در پیش ندارد.

این علائم که به آن اشاره کردید چیست؟

– این تیم نسبت به گذشته بهتر، روانتر و زیباتر بازی می کند، بهتر و زیاد گل می زند و کمتر و سخت تر گل می خورد. در جدول هم که جهش داشته هست. این ها علائم پیشرفت هست. البته با در نظر گرفتن کم و کاستی هایی که تیم دارد باید گفت این پیشرفت ها نسبتا خوب هم بوده.

کم و کاستی های این تیم از نظر شما چیست؟

– تیم جهت تکمیل و تقویت شدن باید بازیکنانی را جذب کند که گویا یک مهاجم و یک هافبک هم جذب کرده اند.

پیراهن شماره ۷ نحس و سنگین نیست ، کار استقلال در آسیا سخت است

از این بازیکنان آشنایی خاصی دارید؟

– آشنایی ندارم ولی شنیدم که یکی از آنها هافبک وسط و بازیساز هست. تعجب هم کردم چون باوجود بازیکنی مثل جباروف و یا حتی فرشید اسماعیلی آیا باید جهت گرفتن بازیکنی در این پست اقدام شود در حالی که اولویت جذب بازیکن جهت استقلال در خط حمله بود.

شما به کاستی هایی در استقلال اشاره کردید؛ در حالی که این تیم ۷ بازیکن ملی پوش دارد و تعدادی بازیکن غیر ملی پوش که از توانایی های بالایی برخوردار هستند. آیا تیمی با این همه مهره باید با کمبود بازیکن و کاستی مواجه باشد؟

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال پرسشها و کمبودهایی دارد که در بازی‌های بزرگ به مسئله برخورد می‌کند و در آسیا هم کار ساده‌ای در پیش ندارد.

– این که تیم تعداد زیادی بازیکن ملی پوش و خوب دارد شکی نیست. ولی در استقلال بازیکنان بالانس نیستند. به عنوان نمونه در یک پست چند بازیکن خیلی خوب است و آنقدر ترافیک بازیکن داریم که گزینش عالی ترین ها از بین آنها سخت است و در بعضی از پست ها هم کمبود بازیکن وجود دارد. اگر بخواهم به طور شاخص اشاره کنم باید به دو پست هافبک میانی و خط حمله اشاره کنم.

آخرین بازی استقلال برابر ذوب آهن بود که منجر به شکست شد. عوامل مهم این شکست به نظر شما چیست؟

– یک علت ندارد. ولی شاید مهم ترین علت این شکست این بود که ذوب آهن تیم خیلی خوبی است و فعلا هم در عالی ترین شرایط ممکن حضور دارد. الحق ذوب آهن یک حریف گردن کلفت بود.

پیراهن شماره ۷ نحس و سنگین نیست ، کار استقلال در آسیا سخت است

شفر ترجیح داد در این بازی از جباروف استفاده نکند و متعاقب آن چند عوض کردن دیگر را هم در تیم ایجاد کرد از جمله جابجایی چشمی از دفاع به خط میانی، عوض کردن پست غفوری و اضافه شدن حیدری به ترکیب اصلی.

– این عوامل در ثبت این شکست بی تاثیر نبودند. ولی ذوب آهن در نیمه دوم آنقدر خوب بود که حتی اگر این غلط های شفر هم نبود شانس پیروزی ذوب آهن کم نمی شد.

* به گردن کلفت بودن ذوب آهن اشاره کردید. ما هم به یک آمار اشاره می کنیم و آن هم این است که شفر به جز پارس جنوبی هیچ کدام از تیم های بالاسری اش در جدول را نبرده و پارس جنوبی را هم در شرایط خیلی بدش برد. آن هم در حالی اکثر دقایق بازی این تیم ۱۰ نفره بود.

– من به کاستی های این تیم اشاره کردم. موجودی استقلال با این بازیکنان شاید جهت بعضی از بازی ها خوب و بافایده باشند. ولی هنگامی که سطح رقبا کمی بالاتر می رود کمبودها خودش را زیاد نشان می دهد. شاید استقلال با این موجودی برابر تیم های معمولی مسئله نداشته باشد و آنها را شکست دهد. ولی هنگامی که حریف می شود ذوب آهن، می شود سایپا، می شود فولاد، پرسپولیس و امثالهم، این تیم به مسئله بر خورد می کند.

با این وجود شرایط برابر تیم هایی مثل الهلال و العین در آسیا چه می شود؟

– متاسفانه شرایط خوبی را نمی توان جهت آن بازی ها آینده نگری کرد. این تیم هایی که شما از آن نام بردید و حتی الریان از تیم های «تا بن دندان مسلح» هستند. تیم هایی که غم پول ندارند. این تیم ها دغدغه نقل و انتقالات ندارند و روی هر بازیکنی دست بگذارند او را به جذب می کنند. شرایطی که تیمی مثل استقلال کاملا با آن بیگانه است.

با این حساب اگر بخواهید با صراحت بگویید چه انتظاری از استقلال در لیگ قهرمانان آسیا دارید چه می گویید؟

– انتظار که اوج هست. ما انتظار داریم تیم تا قهرمانی آسیا هم پیش برود. ولی واقعیت چیز دیگری هست. واقعیت این است که کار جهت افزایش از این گروه خیلی سخت هست. البته ما همچنان امیدواریم مثل خیلی جاها که ما ایرانی ها کارهای فراتر از انتظار می کنیم، استقلالی ها هم با رگ ایرانی ارزش در این مسابقه های کاری کنند کارستان و در نهایت هم از گروه افزایش کنند.

یک سئوال حاشیه ای. بعنوان بازیکنی که سال ها پیراهن شماره ۷ استقلال را بر تن داشتید آیا این نظریه را قبول دارید که این پیراهن سنگین یا نحس است؟

– نحس جهت چه؟ اصلا معنی این جملات را نمی فهمم. مگر می شود یک شماره که پشت یک پیراهن چاپ می شود روی کیفیت فوتبال یک فوتبالیست تاثیر بگذارد؟

چون این اتفاق دو فصل پی در پی جهت دو نفر افتاد. هم بختیار رحمانی و هم حسن بیت سعید. هر دو هم یک نیم فصل زیاد در استقلال طاقت نیاوردند و از تیم جدا شدند.

– شماره ۷ در استقلال و یا هر تیم دیگری یک شماره خاص است و شاید تن هر بازیکنی نرود و بازیکنی که آن را می پوشد باید زیاد احساس مسئولیت کند. ولی این شماره نیست که فوتبال را خوب یا بد می کند. شرایطی که جهت بیت سعید و بختیار پیش آمد کاملا یک اتفاق بود. آنها خوردند به دورانی که کل استقلال خوب بازی نمی کرد. یادتان باشد هم فصل پیش و هم این فصل تیم ما ابتدای فصل خوب نبود و خوب هم نتیجه نمی گرفت. ظرفیت معنوی و روانی بازیکنان هم با هم تفاوت دارد و این دو بازیکن نتوانستند خودشان را با شرایط استقلال به لحاظ معنوی تطبیق دهند.

هر دو بازیکن هم بعد از جدایی از استقلال به شرایط مطلوب بازگشتند.

– شاید اگر بختیار و بیت سعید در شرایط بهتری به این تیم می آمدند می توانستند آینده بهتری در استقلال جهت خود رقم بزنند. ولی شانس آنها این گونه بود و در شرایطی به تیم آمدند که آینده خوبی انتظار آنها را نمی کشید.

واژه های کلیدی: شماره | بازیکن | پیراهن | استقلال | استقلال | بازیکنان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs